STEVEN BAKER

STEVEN BAKER

NATIVE ENGLISH TEACHER

Cześć, pochodzę z Northamptonshire w Anglii. Mój dziadek pochodził z Polski i przeprowadził się do Wielkiej Brytanii jako uchodźca.
Mieszkam w Polsce od 9 lat, mam dwoje dzieci – Wiktora i Nikolę. Oboje urodzili się w Polsce.

Moje doświadczenie zawodowe wywodzi się głównie z Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałem jako kierownik sprzedaży w branży motoryzacyjnej. Podczas tej pracy przez wiele lat podróżowałem po całej Polsce, prowadząc szkolenia dla handlowców i kadry zarządzającej salonów samochodowych. Pewnego dnia zdecydowałem, że chciałbym otworzyć szkołę języka angielskiego tutaj, w Kowalach.

Lubię grać w badmintona, tenisa, krykieta i rugby, chociaż nie mam na to zbyt wiele czasu. Lubię też zwiedzać polskie regiony kaszubskie i mazurskie oraz poznawać historię. Bardzo mnie interesuje ekonomia, historia, polityka i rozwijanie się we wszystkich możliwych aspektach.

Uważam, że nauczanie jest bardzo interesujące, ponieważ spotykam się i spędzam czas rozmawiając z różnymi ludźmi z różnych środowisk – od lekarzy po pielęgniarki, od dyrektorów generalnych po kelnerów i kelnerki, prawników, inżynierów, dentystów, księgowych. A to tylko niektóre spotykane przeze mnie zawody. Uwielbiam pracować z młodymi ludźmi i pomagać im w rozwoju – od poziomu początkującego do zdania egzaminu 8 klasy, matury czy egzaminów Cambridge. Jestem dumny z moich uczniów, kiedy to osiągają, bo wynika to z ich ciężkiej pracy oraz daje mi to ogromną satysfakcję.